هدف از ساخت تابلو مغازه

تابلو کامپوزیت مغازه در واقع یک نوع پیام رسانی با اهداف از پیش تعیین شده می باشد.یکی از اهداف تابلوسازی برای مغازه برقراری ارتباط با جامعه هدف می باشدکامپوزیت نمای کامپوزیت مغازه با توجه به کاربری واحد تجاری و همچنین دکوراسیون داخلی مغازه طراحی و اجرا می شود. در طراحی نمای کامپوزیت مغازه رنگ بندی ورق های کامپوزیت نقش به سزایی دارد. هرچه تنوع رنگ به کار رفته در نمای تابلوی کامپوزیت بیشتر باشد زیبای و جلوه بیشتر به تابلوی کامپوزیت مغازه می دهد.

 

نما تابلو کامپوزیت مغازه

 

نمای کامپوزیت متشکل از دو لایه آلومینیوم به ضخامت ۵٫۰ میلیمتر و یک هسته از جنس تابلو پلاستیک یا یک ماده معدنی پر کننده به ضخامت ۳ میلیمتر که در بین این دو لایه قرار می گیرد می باشد. نمای کامپوزیت مغازه با توجه به کاربری واحد تجاری و همچنین دکوراسیون داخلی مغازه طراحی و اجرا می شود. در طراحی نمای کامپوزیت مغازه رنگ بندی ورق های کامپوزیت نقش به سزایی دارد. هرچه تنوع رنگ به کار رفته در نمای تابلوی کامپوزیت بیشتر باشد زیبای و جلوه بیشتر به تابلوی کامپوزیت مغازه می دهد. بهتر است ورق مورد استفاده در تابلوی سردرب مغازها از نوع کامپوزیت نانو خود تمیز کن باشد زیرا به دلیل آلودگی هوا امکان شستشوی مدوام نمای تابلو مغازه وجود ندارد و این ورق کامپوزت دیگر نیازی به شستشو نداشته. در اجرای نمای کامپوزیت مغازه سرعت عمل و دقت و تمیزی کار بسیار مهم بوده که این موضوع لزوم استفاده از ورق های کامپوزیت باکیفیت و همچنین اجرای نما توسط اکیپ های با تجربه را می طلبد.قیمت نمای کامپوزیت مغازه بر اساس متر مربع ورق آلومینیوم اجرا شده بر روی نمای مغازه می باشد که شامل تابلوی مغازه و ستون های کامپوزیت کنار ویترین شیشه ای و درب وردی مغازه است. البته در تعیین قیمت نمای کامپوزیت مغازه کیفیت ورق کامپوزیت تنوع رنگ بندی طرح نمای کامپوزیت و سادگی و پیچدگی طرح نمای کامپوزت موثر است. در اجرای نمای کامپوزیت مغازه به آب بند بودن نما بسیار باید دقت کرد زیرا کلیه سیم کشی های تابلو نوشته چلنیوم و روشنایی زیر تابلو در داخل باکس اصلی تابلوی کامپوزیت قرار دارد.

 

 

ویژگی ورق‌های کامپوزیت در نمای ساختمان:

۱سبک بودن ۲. سطح هموار و یکنواختی رنگ ۳. شکل پذیری ۴. تنوّع رنگ ۵. مقاومت در برابر آتش‌سوزی ۶. عملکرد غیر یکپارچه در زلزله ۷. امکان آب بندی نما ۸. بی‌نیازی به شستشو ۹. قابلیت تعویض پانل‌ها ۱۰. خواص آکوستیک

 

مراحل طراحی تابلو کامپوزیت‌ مغازه

 

مراحل طراحی نمای کاموزیت مغاز به ترتیبی است که در ادامه به آن اشاره می کنیم. ابتدا طراح نمای کامپوزیت مغازه به همراه نقشه بردار اقدام به اندازه برداری دقیق از محل اجرای نمای کامپوزیت می کند و پس از آن عکس هایی از نمای فعلی مغازه گرفته تا در مرحله اتمام طراحی امکان مقایسه بین طرح نمای کاپوزیت و شرایط موجود باشد. سپس با کارفرما جهت تبادل نظر و آگاهی از سلیقه مشتری و ارائه نمونه کارها صحبت کرده و با در اختیار قرار دادن کالرچارد رنگ بندی ورق های کامپوزیت نظر مشتری در مورد نوع ورق ،نوع برند و رنگ اصلی نمای کامپوزیت مغاز ه را بدست می آورد. در مرحله پایانی به وسیله نرم افزار های طراحی مهندسی مانند تی ری دی مکث و اتوکد اقدام به طراحی نمای ساختمان مغازه می کند.

 

 

۱گردآوری اطلاعات در خصوص کاربرد قطعه (نیروهای استاتیک، دینامیک و شرایط محیطی(

۲مشخصات اولیه قطعه (مواد، ابعاد و چیدمان لایه‌ها)

۳زمان و هزینه

۴بررسی روش‌های محاسباتی (تحلیل و عددی(

۵شناسایی روش‌های ساخت

۶نحوه مونتاژ (روش‌های اتصال قطعات(

۷بهینه‌سازی (وزن کم، استحکام بالا و هزینه پایین(

مشخصات ابعادی ورق‌های تابلو کامپوزیت مغازه

 

عرض استاندارد ۱۲۲۰ میلیمتر و عرض حداکثر ۱۵۵۰ میلیمتر طول استاندارد ۲۴۴۰ میلیمتر و طول حداکثر ۶۰۰۰ میلیمتر ضخامت از ۳ تا ۶ میلیمتر

هر متر مربع از پانل آلومینیوم فقط ۳٫۵ تا ۵٫۵ کیلوگرم وزن دارد که در خصوص ایمنی در مقابل زلزله و حمل و نقل آسان مؤثر است.

 

 

کاربردها:

تابلو کامپوزیت مغازه فایبرگلاس یکی از پرکاربردترین کامپوزیت‌ هاست. فایبرگلاس یک کامپوزیت با زمینهٔ پلیمری است که توسط فیبرهای شیشه تقویت شده‌است. در ساخت بدنه جنگنده‌های رادارگریز از کامپوزیت‌ها استفاده می‌شود. همچنین در ساخت قطعات هواپیما و پرهٔ نیروگاه بادی و پرهٔ هلیکوپتر از کامپوزیت‌ها استفاده می‌شود. به طور کلی مواد کامپوزیتی (مواد مرکب) به دلیل داشتن جرم بسیار کم و مقاومت بالا نسبت به فلزات، در صنعت هوا و فضا کاربرد وسیعی دارند. هم چنین کامپوزیت های کربن-اپوکسی از نوع کامپوزیت های استحکام بالا هستند که در صنایع نظامی کاربرد دارند.

ورق های آلومینیوم کامپوزیت دارای قابلیت های زیر می باشد:

سبکی وزن

خواص آکوستیک

شکل پذیری

تنوع رنگ

مقاومت در برابر آتش سوزی

عملکرد غیر یکپارچه در زلزله

امکان آب بندی نما

بی نیازی به شستشو

قابلیت تعویض پانل ها

 

 

قیمت نمای کامپوزیت مغازه

 

قیمت نمای کامپوزیت مغازه براساس نوع ورق و رنگ بندی تابلو کامپوزیت و سادگی و پیچیدگی طرح نمای کامپوزیت مغازه محاسبه می شود. قیمت نمای کامپوزیت مغازه بر اساس متر مربع می باشد که بین متر مربعی 1100000 ریال تا 1700000 ریال در بازار نمای کاموزیت ایران اعلام می شود. ازران ترین قیمت ورق کامپوزت مربوط به ورق های ایرانی و چینی است و گران ترین و مرغوب ترین ورق های کامپوزیت ساخت کشور های آمریکا , آلمان و کره جنوبی است.